wayne rooney

1. října 2007 v 11:03 |  fotbal
Rooney na sebe poprvé upozornil, když se v říjnu 2002 stal nejmladším střelce Premier League. Bylo mu 16 let a 360 dní. a hrál za Everton. Jeho senzační gól byl vítězný a Everton jím porazil Arsenal, pro který to byla první ligová porážka po téměř roce.
Vynikal i v reprezentačním dresu. V únoru 2003 se stal nejmladší hráčem v historii Anglické reprezentace a na Evropském fotbalovém mistrovství v roce 2004 se stal nejmladším střelcem v historii Anglie i evropských mistrovství. Tento rekord byl ale překonán o 4 dny později.
Rooney se před a během Evropského šampionátu stal doslova senzací a nebylo překvapením, že se ho mnoho klubů snažilo dostat do svého kádru.Everton však prohlašoval, že ho nepustí za méně než 50 milionů liber. Nakonec po mnoha týdnech spekulací v médiích Rooney přestoupil 31.srpna 2004, tedy v poslední den přestupového okna, do Manchester United za zhruba 25 milionů liber.
Za svůj nový klub poprvé nastoupil po vyléčení zlomeného malíčku na noze 28.září 2004 v Lize Mistrů proti tureckému Fenerbahce. Nástup to byl ohromující - Manchester vyhrál 6:2 a Rooney dal 3 góly a na jeden přihál.
Rooney ma stále nejlepší fotbalová léta před sebou a má všechny předpoklady pro to, aby se stal fotbalovou legendou.
Jméno: Wayne Mark Rooney
Narozen: 24. říjen 1985 v Liverpoolu,Anglie
Váha: 78 kg
Výška: 178 cm
Číslo dresu: 10
Klub: Manchester United
Bývalé kluby: Everton FC
Pozice: útočník/záložník
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama