wolfestain

10. září 2007 v 10:40 |  hry
Příběh tajného agenta Blazkowitze, který začíná útěkem z nacistického vězení hradu Wolfestain, kde má za úkol zničit několik významnějších velitelů německých jednotek, pokračuje po návratu domů jeho opětovným vysláním na hrad spolu se svým kolegou. Je to pouze jakýsi průzkum, při jehož plnění jsou však naneštěstí zajati a znovu uvězněni. Hra by nemohla začít, kdyby se Blazkowitzovi ( tedy vám ) nepodařilo osvobodit. Cestou ven se mu podaří získat informace pro které byl vyslán, ale jeho šéfové nejsou zrovna nadšení když zjistí, co se nacisté pokoušejí vytvořit. Jejich troufalý a šílený plán má zajistit výhru ve válce proti Spojencům. Skutečnost, že se v tomto podivném plánu angažují i Paranormální divize SS, taky není zrovna uklidňující. Mise je jasná : zjistit o co jde, získat potřebné informace a pokud hrozí reálné nebezpečí, tak ho zlikvidovat. Za splněním tohoto úkolu se vydáte nejen na chladný norský sever, ale i do tajných laboratoří, vybombardovaných měst, katakomb a spousty dalších. V konečné fázi hry se ovšem opět vrátíte na hrad Wolfenstain, abyste dokončili to co jste začali.
Nečekejte prachprostou střílečku s primitivními úkoly, jedná se o komplikovanou, důmyslně promyšlenou a vytvořenou strategickou hru, kde se střídá napětí z boje se složitými úkoly, kde musíte doopravdy zapojit mozek. Samozřejmě nebudu strašit, myslím, že průměrný hráč by měl vyřešit většinu problémů.
Hra je dobarvena o pár nápadů, které zvyšují celkový efekt. Samopaly umístěnými na hradbách se dají uskutečnit opravdu perfektní jatka - jo a když už jsme u těch jatek, fakt dokonalý napětí je v katakombách, kde vám budou trochu zombíci a kostlivci přelézat přes hlavu, možná jich budete mít plné zuby, ale teprve tady se ukáže jak jste na tom s vaší muškou a odvahou. Počítejte i stím, že se vám může přímo pod nohama rozsypat most a vy jim padnete přímo do chřtánu. Ovšem to potěšení když jim rozstřílíte kedlubnu a oni se rozprsknou do všech stran :)! V prostředí kde se pohybujete nezapomeňte, že se většina chodeb otevírá tajnými páky a tlačítky, někdy se může zdát nenalezitelné a přitom ho máte přímo pod nosem, pouze dobře zamaskované. Další rada: nelekejte se ohnivého zombíka, není obzvlášť nebezpečný, pouze chrlí oheň na všechny strany :), ale dynamitem se dá lehce rozprášit. Tedy nenápadně ke zbraním : Je jich celkem dostatek, nechybějí samopaly (S40), pušky, snipery, kulomety, granáty, pistole atd….
Více z děje prozrazovat nebudu, i tak jsem řekla celkem dost, příběh je trochu sci-fi, ale zpracování rozhodně perfektní, postavy se už nepodobají grotesce jako v prvním díle a jsou celkem reálné. Pokud umíte alespoň trochu anglicky, máte každou misi popsanou celkem detailně a budete vědět co dělat, animace mezi levely jsou poutavé a když bych měla napsat něco o hudbě-dokonale sedí k ději a zapadá do času, vždy když začne houkat alarm, zrychlí se její tempo a vám začne podvědomě o to víc bouchat srdce. Doporučuji hrát na místo šipek na klávesnici písmeny "w-a-s-d" , máte poté blíže všechny důležité funkce, včetně měnění zbraní a Shiftu, ixem kopáte - sice je to velice nehezká noha ( jedna z mála rezerv co se nedovedla dotáhnout do konce), ale k otevírání dveří praktičtější než ruce. Nechci být perfekcionalista, ale těžké kovové zámecké dveře na hradě, které se dají otevírat z obou směrů na všechny strany mě trochu překvapily, ale jinak to asi nešlo.
Rozhodně si myslím, že hra, kterou možná právě k nedávnému Ježíšku dostali opravdu stojí za shlédnutí a projetí všech levelů vás nebude určitě mrzet. Já osobně dávám hře 95%, nejen díky technickému, grafickému, hernímu a zábavnému zpracovaní, ale i proto, že mám na střílečky tohoto typu slabost a tahle je opravdu hodně zdařilá :-)!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sonrisa Sonrisa | Web | 10. září 2007 v 10:40 | Reagovat

♠HÁDANKA♠ U NÁS NA BLOČKU.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama