rezident evil 2

5. září 2007 v 11:37 |  rezident evil
Resident Evil 2: ApokalypsaInfekce z podzemní laboratoře se dostala na zemský povrch a nakazila většinu obyvatel ve městě. Děj druhého dílu se tedy z podzemního Úlu přesouvá na zemský povrch. Od této chvíle je film z velké části tvořen standardní šablonou filmů na bázi noc oživlých mrtvol. Mrtvoly vlivem speciálního viru ožívají a koho kousnou, ten se stane jedním znich. Zabít se dají pouze zásahem do hlavy. Od tohoto standardního zombie scénáře se film občas odchyluje jen díky scénám, které vznikly posazení celého děje do prostředí korporace Umbrella. Tím vzniká pár zajímavých zápletek, které vůbec nejsou špatné, ale film bohužel stojí pouze na nich.
Resident Evil 2: ApokalypsaZbylé pasáže se omezují na masové vyvražďování zombíků, což je sice pěkné, ale v současné době již bohužel vyčerpané téma. Pokud se na to ale díváte jako na oddechový film, nepopírám, že to může být zábava. Akčním scénám vévodí Milla Jovovich, která má díky genetické úpravě od Umbrelly značně vylepšené fyzické vlastnosti a její postava by se dala charakterizovat jako sexy stroj na zabíjení zombie. Bohužel v Apokalypse již nedostala tolik prostoru jako v jedničce.
Resident Evil 2: ApokalypsaVe snaze zabránit rozšíření viru uzavírá společnost Umbrella město a nikoho nepustí ani dovnitř ani ven. Jelikož není k nalezení žádné uspokojivé řešení, jsou připraveni město zlikvidovat jadernou zbraní. Pár živých, ktřeří ve městě zůstali, musí bojovat o svůj život a hlavně se včas z města dostat. Aby to neměli tak jednoduché, Umbrella spouští program Nemesis, což je geneticky upravený Matt, který spolu s Alicí přežil katastrofu z prvního dílu Resident Evil, a ze kterého je nyní vraždící mutant.
V závěru filmu dojde nakonec k překvapivému zvratu a Alice končí, stejně jako v prvním dílu, v zajetí laboratoří korporace Umbrella. Že by zase prostor pro další pokračování?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama